x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm :
RAVE NEON - Uygulama Destekli LED Gözlük YENİ ÜRÜN
RAVE NEON Uygulama Destekli LED Gözlük
Tükendi
%20 İNDİRİM
1.999,00 TL
1.599,20 TL

Bir merceğin çerçeve ile kaplanmış hali olarak tanımlanan gözlük, değişen zaman ve teknoloji ile farklı özelliklere bürünmüştür. Peki, görmek için elzem bir eşya iken günümüz koşullarında çok daha farklı boyutlara taşınan gözlüğün tarihçesi nedir, hangi amaçla kullanılmaktadır, gözlük çeşitleri nelerdir?

Gözlük Nedir?

Sözlük anlamıyla, çerçeve ile kaplanmış merceklere gözlük adı verilmektedir. Görmeye dair yaşanılan problemler sonucunda, tedavi amaçlı ya da görme problemini ortadan kaldırmak adına numaralandırılmış mercekler ile tasarlanan bu aksesuarlar, esas olarak sağlık prblemi gidermek amacıla üretilmiyordu.

8. yüzyılda Mısır’da basit cam mercekler kullanılıyor ve burada aksesuar olarak kullanılıyorken, 12. yüzyıldan itibaren bu aksesuarlar, görme bozukluğunu gidermek amacıyla tasarlanmaya başlamıştır. Başlangıçta elle tutularak kullanılan bu gözlükler olarak tasarlanıyrken, zamanla kelebek modeli ile bugünkü görünümüne de kavuşmuştur.

Gözlük aksesuarların, bugünkü kullanımına en yakın halini İngiliz bilim insanı Roger Bacon tasarlamıştır. Zamanla sadece görme bozuklukları için kullanılmaktan çıkıp, aksesuar olarak ya da eğlence amaçlı tasarlanan gözlük modelleri oluşmuştur. Bu aksesuarlar, zamanla değişen teknolojik gelişmelerin ve farklılaşarak gelişen değişen tasarımları ile farklı kullanım amaçlarına hizmet eden, hem içerik hem de görsel olarak farklı nitelikler sergileyen bir donanıma ve estetiğe bürünmüştür.

Değişen bu tasarımlar ile sadece gözü koruyan bir aksesuar olmaktan sıyrılıp, adeta çağ atlayan gözlükler, hem görünüm hem işlevsel açıdan bambaşka bir tasarım ve aksesuar olarak varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Bu farklı tasarımlar içerisinde yer alan ve Neon gözlük olarak bilinen ışıklı gözlük modelleri, farklı özelliklerle tasarlanarak, dj gözlüğü, akıllı cihazlarla kullanılan ve telefondan yönetilebilen gözlük gibi uygulama destekli gözlük tasarımları ile zamanla alışılmış gözlük model ve fonksiyonlarından farklı bir tasarıma dönüştürülmüştür. Peki çoğunlukla led ekranlı gözlük olarak tasarlanan bu tasarım harikası gözlükler hangi özelliklere sahip?

Led Işıklı Gözlük Nedir?

Gözü saran çerçeve üzerinde, göz hareketlerini takip edebilecek şekilde konumlandırılan ve doğrudan yansıma yapmadan kullanılan ışıklı gözlük modellerine led gözlük adı verilmektedir. Bu gözlükler, farklı özelliklerle donatılarak farklı sektörlerde ve amaçlarla bambaşka tasarımlar halinde sunulmaktadır.

Led Gözlük Kimler Tarafından Kullanılır?

Led gözlükler, sadece ışıklarla tasarlanmış gözlüklerden ibaret değildir. Pek çok donanım ve özellikle tasarlanabilen bu gözlükler, dj’lerin kullanabileceği, takip ve programlama yapılabilen dj glasses, telefonla uyumlu ya da akıllı cihazlarla uyumlu içeriklere sahip olarak da üretilmektedirler.

Eğlence ya da festival ortamlarında kullanılabilecek olan festival gözlüğü, ortamı hareketlendirmek ve eğlenceye dâhil olmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Bu gözlükler ile akıllı cihazlarla bağlantı kurularak eğlenceli zamanı yönlendirebilirsiniz. En keyifli hediye gözlük seçeneklerinden olan bu gözlükleri hediye gözlüğü olarak arkadaşlarınıza sevdiklerinize armağan edebilir, eğlenceli ve keyifli dakikaları beraber daha canlı kılabilirsiniz.

Led Gözlük Nereden Alınır?

Farklı tasarımlar, uygulama donanımları gibi gelişmiş özellikler gösteren ve bağlamda geniş fonksiyonlara ve tasarımları ile en tarz modelleri bir arada bulabileceğiniz Junoo, sizlere yardımcı olmaktadır. Junoo, birbirinden eğlenceli ve geniş kapsamlı nitelikleri ile ışıklı gözlük modellerini sizlerle buluşturmaktadır.

Son dönem ve gelişen çağın teknolojik ürünlerinde, son teknolojik tasarıları sunan Junoo’da pek çok niteliği aynı ürün içersinde bulabileceğiniz gözlük seçenelerini kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Junoo Led Gözlük Özellikleri Nelerdir?

Neon gözlük, sadece led ışıklarıyla değil donanımları ile de farklı tasarımlar olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu gözlükler, telefona uyumlu gözlük modelleri ile uygulama destek özelliği bluetooth bağlantısıyla kullanılabilen, uygulanma üzerinden gözlük ekranını izleyerek takip etme gibi nitelikleri barındırmaktadır.

Junoo uygulama destekli led gözlük modelinde, uygulama üzerinden bluetooth ile bağlanarak, gözlüğünüzün ekran kısmına yansıyan yazı ve animasyonu ekleyebilirsiniz. Bu tasarımlar, aynı zamanda yaptığınız çizimi de gözlük ekranına gönderebilmenizi sağlamaktadır. Bu gözlükler, kişiselleştirilebilir gözlük özelliğine sahip gözlüklerdir.

Junoo, sadece neon gözlüklerle değil; akıllı robot oyuncaklar, kablosuz hoparlör modelleri, akıllı mama kabı, retro oyun konsolları gibi pek çok, alternatif yaşam tarzı ürünleri sizlerle paylaşmaktadır. Siz de zamanın ötesine şahit olmak, alışılmışın dışında tercihlerde bulunmak istiyorsanız, Junoo ürünlerini mutlaka incelemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.