x
sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm :

 Eğitici oyuncak arayışınızda, çocuğunuza önemli bir bakış açısı kazandıracak kalitede, robotik kodlama, kimya öğrenmesi gibi temalar içeren Imagine Station seçenekleri, çocuğunuzu mutlaka tanıştırmanız gereken keyifli ve heyecanlı bir dünya.

Code A Maze - Robotik kodlamayı oyunlaştırın

Imagine Station, çocukların problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerini geliştiren ilgi çekici ürünlere sahip. 3 yaş üstü çocuklar için uygun bir kodlama oyuncağı olan Code A Maze, herhangi bir okuma ya da dil bilgisi becerisine ihtiyaç olmadan giriş düzeyde robotik kodlama eğitimi içeriyor. Öğrenmeyi ve keşfetmeyi seven çocuklar için harika bir hediye olan robotik kodlama oyunu, çeşitli görev kartları, kod kartları, robot piyonları ile çocuklar için programlama konusunda iyi bir seçenek arayan anne babalar için ideal.

Robotik Kodlama Nedir?

Çocukların vizyonlarının gelişmesini sağlayan robotik kodlama, temelinde onlara analitik düşünmeyi öğretme amacını tutuyor. Daha önceden programlanmış veya otomatik olarak belirli bir uyarıcı sebebiyle bir dizi görevin yerine getirilmesi temelli, kodlamanın yön verdiği makine ve araçlara da robot ismi veriliyor. Kısacası robotun belirli görevleri yerine getirebilmesi için ona verilen komutlar sistmine robotik kodlama denilebilir.

Robotik Kodlama Neden Önemlidir?

Kodlama, okullarda bir ders olarak yerini bulmaya başladı bile. Robotik kodlama oyunu ise ailelerin bir numaralı eğitici oyuncak tercihi oluyor. Kodlama oyunu ile çocukların bu dünyayı olabildiğince erken yaşta öğrenmesi hedefleniyor. Peki, kodlama neden bu kadar önemli? Kodlama eğitiminin çocuklara faydası nedir?

  • Robotik kodlama, yaratıcı düşünceyi destekliyor.
  • Soyut düşünceyi somuta çevirmeyi ve alternatif çözümler üretmeyi öğreten robotik kodlama, problem çözme becerisini geliştiriyor.
  • Motor kabiliyetler, matematik bilgisi gibi teknik becerilerin keşfedilmesini sağlıyor.
  • Aşamalı olarak zorlaşan robotik kodlama oyunları ve kodlama eğitimleri çocuklara pes etmemeyi, odaklanmayı ve sürekli deneme azmini de öğretiyor.

3+ Yaş Üstüne Uygun İlk ve Tek Basitleştirilmiş Robotik Kodlama Oyunu: Code A Maze!

Imagine Station dünyasına ait robotik kodlama seti; Code A Maze 3 yaş üzeri çocuklar için uygun olan bu temadaki tek oyuncak. Türkiye’deki kodlama oyunları ağırlıklı olarak 7 yaş üzeri odaklı. Oysa çocukların bu eğitimi çok daha erken alabilmesi mümkün.

Code A Maze, basit sistemi ile çocukların robotik kodlamanın mantığını öğrenmesini, analitik düşünceyi anlamasını ve çözüm üretebilmesini sağlıyor. Herhangi bir dil veya okuma becerisi gerektirmediği için yaş sınırı 3’e kadar iniyor.

Küçük dâhilerin yetişmesine katkıda bulunmak istiyorsanız Code A Maze şahane bir hediye!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.