x
sadsad x
asdasd

Oyuncu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

17 Şubat 2023
Oyuncu Kulaklığı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eğer oyun oynamayı ve yaratılan sanal dünya içerisinde uzun saatler yer almayı seviyorsanız, oyuncu kulaklığı kategorisi mutlaka ilginizi çekmiştir. Gamer kulaklıklar konusunda markalar birbiriyle yarışıyor ve tasarım kulaklıklar üreterek piyasaya rekabet sağlıyor.

Doğru kulaklığı bulmak için pek çok farklı etmeni gözetmek gerekiyor. Bunlar genel olarak birkaç başlıkta toplanıyor. İnternette "En iyi gamer kulaklığı nasıl bulunur?” şeklinde aramalar yaptığınızda ana başlıkların benzer çevrede gezindiğini görebiliyorsunuz.

oyuncu kulaklığı alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • Bunlardan ilki; bütçe.

Ancak uygun bütçeli kulaklık ararken kalitesi kötü bir ürünü satın alabilir ve 1-2 aydan uzun bir süre kullanamayacağınız bir ürüne harcama yapmış olabilirsiniz.

  • Hertz // Frekans Aralığı

Gamer kulaklıklarında frekans aralığı ne kadar fazla olur ise oyun sırasında gelen sesler o kadar rahat algılanabilir.

  • Ses Seviyesi

Oyun oynarken kullanılan kulaklıklar için uygun olan ses şiddeti 85 desibel civarıdır. Daha yüksek bir ses şiddetinde uzun süreli oyun oynamak ya da müzik dinlemek kulak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

  • Ohm

Kablolu oyuncu kulaklıklarının genelinde ohm değeri yüksektir çünkü bilgisayar donanımı bu güç tüketimini rahatlıkla karşılayabilir. Ohm değeri ne kadar yüksekse kulaklığın ileteceği ses şiddeti de o derece artar. Kablosuz kulaklıklarda bu değeri dikkate almanız önemlidir.

  • Gürültü Engelleme

Ses izolasyonu olarak da bilinen gürültü engelleme kulaklığınızdan dışarı ses çıkmamasını ve içeriye de dış sesi vermemesi özelliği ile oyuna rahatça konsantre olmayı sağlar.

  • Tasarım

Dikkat edilmesi gereken son özellik olarak da tasarımı söylemek mümkün. Kulaklığın fonksiyonel olması ve oyuncuyu rahatsız etmemesi bakımından tasarım kulaklık konusunda yabana atılmaması gereken bir unsur.

Kablosuz kulaklık sektörü de git gide gelişmekte ve pek çok markanın artık bu alanda yarıştığını görmek mümkün.  Gravastar markasının kablosuz kulaklık olarak piyasa sürdüğü Sirius ve Sirius Pro serisi gaming özelliği taşıması sebebiyle, oyuncu kulaklığı kategorisinde bulunuyor.

Gravastar kulaklıklarına yakından bakalım:

True Wireless Stereo

High-end kulaklık ya da HiFi kulaklık kullanmak istemeyenlerin kurtarıcısı bluetooth kulaklığın icadı oldu. Bunlara şarjlı kulaklık dendiğini de duyabiliyoruz. Daha terimsel olarak karşımıza çıkan şekli ise TWS, yani True Wireless Stereo.

Gravastar’ın Sirius ve Sirius Pro serisi, kullanıcılara eşsiz bir ses deneyimi sağlıyor.

Yaratıcı tasarımları ile dikkat çeken Gravastar markası, kulaklıklarının kutusuna bir de zincir ekliyor. Böylece kullanıcılar bir kolye gibi boyunlarına asabildikleri bir zincirli kulaklık sahibi olmuş oluyor. Bu bakımdan Gravastar’ın gadget dünyasına inovatif bir giriş yaptığını söylemek de mümkün.

War Damaged Yellow

Serinin en çok dikkat çeken modeli ise aynı zamanda kenarını açacak olarak da kullanabileceğiniz War Damaged Yellow modeli. Savaşta eskitilmiş tasarımı ile bu model tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

 

War Damaged Yellow 2

Aynı Zamanda Hoparlör Markası!

 gravastar hoparlör

Teknoloji dünyasına hızlıca giriş yapan Gravastar; sadece kulaklıklarıyla değil, taşınabilir hoparlör çeşitleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Harman Kardon, Marshall, Bang&Olufsen, Lexon, Bose, House Of Marley, 3065 Jam, Anker, IXOOST, JBL, Fabriq, Crosley, Sunnylife, Ultimate Ears, ACOUSTIBOX, POUT, MUICHO, Transparent Speaker, Mori Mori, Divoom, Bowers & Wilkins gibi pek çok rakibinin olduğu bu dünyada savaş, uzay ve gelecek temasına ait tasarım hoparlörler kendinden söz ettiriyor.

 gravastar hoparlör 2

gravastar hoparlör 3

Pilli Hoparlörlerin Devri Kapandı, Sıra Şarjlı Hoparlörlerde!

Gravastar hoparlörleri, tıpkı bir gezegen illüzyonu yaratıyor. Bunların en güzel özelliği ise iki hoparlörü bluetooth sayesinde birbirine eşleyebiliyor ve hobi odanızı adeta bir parti odasına çevirebiliyorsunuz.

İzlediğiniz film veya oynadığınız oyun için bu eşleşen hoparlörleri kullanmak sizi adeta başka bir dünyaya ışınlıyor. Gamer hoparlörü olması için aradığınız tüm özellikler mevcut!

gravastar hoparlör 4

gravastar hoparlör 5

Kenarlında led ışıklar bulunan hoparlör, tepesinde de dokunmatik ses mekanizmasına sahip. Ses seviyesini istediğiniz yere parmağınızla getirebilir ve her defasında bağlı olduğu cihazdan kontrol etmek zorunda kalmadan kolaylıkla sesini açıp kapatabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın.

Gravastar ile yeni dünyanıza merhaba deyin!

gravastar hoparlör 6

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.